09.09.2020

Корисні звички для здорового способу життя

Всі ми звикли нарікати на погану екологію, радіацію чи забруднення, що позначаються на стані нашого здоров’я. Ці фактори впливають на самопочуття населення незалежно від його бажання. Але є й інші чинники, що напряму залежать від нас: спосіб життя, харчування, фізична  активність, своєчасне звернення до лікарів.  Це те, що кожен з нас може сам зробити для себе. Краща профілактика, яка допоможе залишатися здоровим – гігієна, підтримання здорового способу життя. Відмова від вживання спиртного та куріння, здорове повноцінне харчування – важливі елементи життя людини. Коли тіло відчуває себе добре, стійкість до хвороби підвищується. Залишається тільки одне – проходити періодичні обстеження, щоб контролювати ситуацію в повній мірі. Прості, але важливі та ефективні поради покращать Ваше життя та здоров’я.

Зарядка. Ваш настрій і самопочуття безпосередньо залежить від того, як Ви починаєте свій день, тому внесіть у своє життя відоме всім правило ранку – зарядку. Багато експертів у галузі охорони здоров’я та фітнесу рекомендують починати свій день саме з неї (навіть якщо це триватиме всього 15 хвилин). Така корисна звичка ефективніше вечірньої пробіжки, а легкі вправи допоможуть збадьоритися зранку та тримати Ваше тіло в тонусі.

 Медитації, йога, дихальні вправи.        На противагу активній гімнастиці можна зайнятися більш плавними та повільними рухами – йога, бодіфлекс, калланетика. Глибоке дихання допоможе заспокоїти напружені м’язи , подолати сонливість. Концентрація на позитивних думках і правильному диханні приведуть в порядок не тільки Ваші думки, але і зовнішній стан. Медитації здатні налаштувати Ваш організм на правильний лад і поліпшити загальний стан організму.  Дихання – це те, що Ви можете робити завжди та всюди.

Слухайте музику і читайте книги, які зможуть Вас мотивувати, адже вранці весь день здається безмежною можливістю. Мистецтво —  це невичерпне джерело енергії, натхнення для творчості і  чудовий спосіб знайти мотивацію на новий день.

Правильний сніданок .     Багато дієтологів радять вживати на сніданок достатню кількість білкових продуктів, які будуть сприяти процесу схуднення. Наприклад, приготуйте ситний омлет, завдяки якому збережете відчуття ситості до самого обіду. Відварене куряче філе в поєднанні зі свіжими овочами також гарний та ситний сніданок.

Пийте достатню кількість чистої, негазованої води: не менше 1500 мл на день. По рекомендації дієтологів – норма води на день складає 30 мл на 1 кг ваги тіла людини.Склянка чистої води вранці запускає роботу організму. За півгодини до прийому їжі випита склянка води не дозволить Вам переїдати. Якщо  хочеться пити – забудьте про газовану воду, солодкі напої. Коли організм отримує достатню кількість води – Ви відчуваєте себе бадьорим і свіжим. Це загальновідоме правило не втрачає своєї актуальності , однак чомусь про нього часто забувають. Вода здатна творити чудеса) носіть із собою невелику пляшечку води. 

Стежте за поставою

Правильна постава – спосіб підтримувати хребет здоровим. А, як відомо, від стану хребта залежить робота багатьох органів і систем.

Те, як ми тримаємо спину, впливає на наше дихання, стан м’язів і суглобів, травлення. Гарна постава допомагає відчувати себе впевненим, виглядати стрункішим і молодшим. Якщо Ви ще цього не зробили – відмовтеся від звички  сидіти заклавши ногу на ногу, що утруднює кровообіг і негативно позначається на кінцівках та хребті в цілому. Часто постава залежить від самопочуття і настрою людини. Якщо у неї щось болить, або вона засмучена, то починає сутулитися. Разом з тим, вчені з Університету Сан-Франциско виявили, що постава може керувати настроєм. Людина зі згорбленою спиною схильна відчувати занепад сил і пригніченість, показав експеримент. А якщо тримати спину рівною, додасться енергійності.

Своєчасне звернення за медичною допомогою.         Якщо з’являються симптоми захворювань, звернутися до лікаря просто необхідно. Купувати препарати, ліки, проходити курси без призначення  спеціаліста небезпечно. Багатьох нюансів про діючі речовини і хвороби проста людина не знає, а медик обов’язково їх врахує.

Періодичні обстеження. Здача аналізів крові і сечі на стандартний набір біохімічних показників – перший і основний крок у визначенні стану здоров’я. Раз на рік такі аналізи потрібно здавати в будь-якому випадку. Також бажано проходити рентгенографію грудної клітки (раз на два роки).

При будь-яких відхиленнях чи болях доречно зробити УЗД.  Цей метод діагностики не шкодить, він дозволений онкохворим, вагітним, дітям. Можна робити без направлення лікаря або вже після його  консультації.

Влаштовуйте щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Помірні навантаження або піші прогулянки хоча б 30 хвилин на день зменшують ризик серцево-судинних захворювань на 25%.

Плавання, біг, тренажерний зал, велосипед замість авто – корисні звички здорової людини. Можна збільшити свій піший шлях до роботи і назад, наприклад, вийти на кілька зупинок раніше, або припаркувати автомобіль подалі від офісу.

Тренуйте мізки: вчіть вірші, розгадуйте кросворди, грайте в шахи. Це те, що допомагає бути сучасним, успішним та залишатися цікавим для оточуючих. Розумові тренування підвищують уважність, продуктивність і здатність швидко орієнтуватися в різних ситуаціях.

Вивчайте 10 іноземних слів щодня. Вчіться новому, щодня дізнавайтеся щось цікаве, таким чином  людина тренує своє мислення, пам’ять, творчі здібності.

Здоровий сон. Візьміть за правило вимикати комп’ютер і телевізор на 30-60 хвилин перед сном, щоб мозок відпочивав. Провітрюйте кімнату перед сном, щоб спати в прохолоді.  Це зробить Ваш сон спокійнішим, відпочинок ефективнішим.  Лягайте спати не занадто пізно.  Люди, які сплять 7-8 годин на добу, знижують ризик смерті від серцевого нападу майже на 60%, ніж ті, хто спить менше 5 годин. Дотримуйтеся здорового режиму дня і достатньо відпочивайте. 

Позитивне мислення.  Якщо постійно мати позитивне мислення, всі ситуації розглядати з кращої сторони, то можна позбутися, багатьох надуманих проблем, застерегти себе від стресу та поганого настрою.  Психологічний настрій тісно пов’язаний із фізичним здоров’ям, позитивне мислення зміцнює імунітет. Приємні та улюблені справи, або хобі.  Дають можливість додатково розвиватися, створюють гарний , допомагають відволіктися, не нудьгувати у вільний час, дарують спокій та задоволення.

Проводьте вихідні з користю: вибирайтеся на природу, їздіть на екскурсії, насолоджуйтеся новими пейзажами і спілкуванням з новими людьми.  Ці щоденні звички не складні, але дуже дієві. Кожен може додати в цей список свої правила, розширивши його, або почати впроваджувати в своє життя хоча б деякі з цих пунктів. У будь-якому випадку це принесе користь і покращить Ваше життя!!!!

Статті по темі:

https://life.pravda.com.ua/health

https://ukrhealth.net/7-zvichok-dlya-zdorovya

http://www.aviso.ua/10-korisnih-zvichok-dlya-pokrashennya-zhittya

http://labcentr.kr.

http://www.odkl.if.ua/content/shchodenn-zvichki-dlya-pokrashchennya-zdorovya

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.