
Трансректальне УЗД передміхурової залози – це один з найпростіших, інформативних і тому найбільш популярних методів дослідження залози.
Обстеження являє собою техніку ультразвукової діагностики, коли зонд вводиться безпосередньо в пряму кишку пацієнта. Його проводять чоловікам при підозрі на онкологічні та запальні процеси в органах малого тазу. У порівнянні з абдомінальним ультразвуковим дослідженням, цей спосіб вважається більш достовірним, тому що ультразвуковий датчик знаходиться ближче до патологічних процесів.
Показання
Трансректальна діагностика передміхурової залози проводиться у якості профілактичних заходів або за медичними показаннями.
Лікар може призначити таке обстеження, враховуючи наявність таких проблем:
- біль в ділянці лобка, живота або під час сечовипускання;
- порушення у функціональній роботі простати;
- труднощі під час спорожнення сечового міхура;
- перед плановим хірургічним втручанням;
- порушення потенції;
- новоутворення;
- відхилення в аналізах;
- кров’янисті домішки в спермі;
- проблеми із зачаттям.
Ці ознаки вказують на конкретне порушення в роботі певного органу, тому УЗД передміхурової залози призначають обов’язково.
У процесі дослідження фіксують дуже багато показників, які говорять про здоровий стан органів або про певні відхилення в них. Використовуючи трансректальну діагностику можна вивчити частки залози, розмір і об’єм, визначити її зональну диференціацію. Саме цей метод дає можливість швидко виявити аденому простати, стадію її розвитку, кісти, камені та онкозахворювання.
Підготовка
Враховуючи специфіку УЗД простати, пряму кишку необхідно спорожнити. За кілька годин до процедури слід очистити кишківник за допомогою клізми або спеціальних проносних препаратів. Також потрібно виключити з раціону газовану воду, гостру, смажену і жирну їжу й утриматися від вживання алкоголю.
Більш детальну інформацію можна отримати, записавшись на трансректальне УЗД у діагностичному кабінеті мережі «Авіценна» у Прилуках.