Будь-які патології на ранніх стадіях лікувати легше — це беззаперечний факт. Для виявлення недоброякісних утворень і будь-яких аномалій у розвитку організму сучасна медицина застосовує різні методи, у тому числі — УЗД.
Ультразвукова діагностика набула поширення саме завдяки високій точності результатів та порівняній доступності для населення. Крім обстежень внутрішніх органів та систем, цей вид дослідження використовують, аби контролювати перебіг вагітності та вчасно виявити вади розвитку плоду.
Однак недосвідчені дописувачі у мережі Інтернет все частіше жахають батьків можливими страшними наслідками УЗ-діагностики для організму малюка. Давайте міркувати разом.
Що таке ультразвук?
Ехо — явище, що ми пізнали змалечку і розуміємо природу утворення: відбивання звукових хвиль. Саме цю властивість використовує апарат УЗД. Проте не звичайні звукові хвилі, а з надвисокою для людського вуха частотою (ультразвук). Характеристики відбитої хвилі фіксує комп’ютер, і на їх основі вибудовує картинку — візуалізує орган.
Чи впливають УЗ-хвилі на людину?
Справді, будь-яке стороннє втручання в людський організм може викликати біологічні зміни, проте має значення рівень впливу.
Небезпечними для нас ультразвукові хвилі стають при інтенсивному випромінюванні (10 ВТ на см2). А сучасне обладнання випромінює лише 0,05-0,25 Вт на см2. До того ж імпульси тривають всього 0,000001 секунди, у той час як межовим вважають показник 0,001 секунди. Тобто протягом 30-хвилинної процедури людський організм опромінюється 1,8 секунди і то з вкрай низькою інтенсивністю.
Тож немає підстав говорити про можливу шкоду майбутній дитині. І звісно до плоду доходить тільки частина енергії променя — решта відбивається і поглинається організмом матері.
З якою метою роблять УЗД вагітності?
Тепер поговоримо про реальну користь ультразвукової діагностики для матері та дитини.
Виношування і народження дитини — складний біологічний процес. І щоб вчасно відслідкувати будь-які негативні зміни у розвитку малюка, виявити несприятливі умови розвитку чи можливі ускладнення під час пологів, майбутня мама проходить УЗ-обстеження. Діагностика дає змогу грамотно спланувати перебіг вагітності і народжування, виключивши позаматкове зачаття, викидні, важкі і передчасні пологи, та подбати про організм самої жінки.
Також завдяки УЗД батьки дізнаються стать майбутньої дитини і можуть заздалегідь готуватись до появи малюка.
Підсумуємо: міфічні страшні наслідки не витримують ніякої критики, адже сучасне медичне обладнання створене з урахуванням захисту людського організму від впливу ультразвуку.