В медичному центрі Авіценна в Золотоноші працює кабінет лікувальної фізкультури. Заняття за попереднім записом.
Переглянути прайс

В основі такого методу терапії, як лікувальна фізкультура, вона ж ЛФК лежить корисна фізична активність. Її підбирають залежно від віку, стану організму, виявлених та можливих захворювань. Метод досить затребуваний та корисний.

Лікувальна фізкультура – метод фізичної терапії

Головне, проводити тренування регулярно та послідовно. Навантаження дозують, планомірно збільшують чи зменшують. В нашому Центрі в Золотоноші заняття влаштовують під керівництвом інструктора, інколи ж дають рекомендації, щоб пацієнт міг займатися самостійно. Починати краще, звісно, з активності під наглядом.

Чим раніше підібрати програму та почати її реалізацію, тим помітнішим буде ефект для організму.

Як і інші методи відновлення, лікувальна фізкультура має бути дозованою.

Важливі моменти:

 • від найпростіших вправ переходять до складніших;
 • заняття не повинні провокувати біль або посилювати болючі відчуття, які вже є;
  зазвичай найважче даються перші два-три заняття, потім організм починає звикати;
 • перш ніж розпочинати вправи, розігрівають ті частини тіла, які планується тренувати — за допомогою ванни, душу, грілки, змоченого у гарячій воді рушника.

Досвідчені фахівці нашого Центру підбирають лікувально-профілактичні програми для людей різного віку. Будь-які фізичні вправи починають обережно, поступово посилюючи динаміку. Важливо не займатися через силу, не долати біль: за допомогою болючих відчуттів організм сигналізує, що є проблеми.

Успіх досягається за рахунок того, що вправи стають звичними. Якщо є хронічні захворювання опорно-рухової системи, то потрібно займатися регулярно, бажано — в одних і тих же умовах, в один і той же час.

Позитивні зміни не настають миттєво, тому треба мати терпіння. Патологічні стани – гострі і хронічні – розвиваються планомірно, так що і позбутися їх відразу не вийде навіть при найінтенсивніших заняттях.

Основні методики ЛФК

Медики підбирають та рекомендують до використання різні засоби. Серед них:

 • корисна, дозована активність, пілатес, заняття на тренажерах, спортивні ігри;
 • рух у вигляді ходьби (у тому числі скандинавської), пробіжок тощо;
 • перебування на свіжому повітрі, водні процедури (лікувальні ванни, гідроаеробіка, гідромасаж, плавання).

Заняття проводяться під керівництвом інструктора у різних формах. Деякі методики ЛФК підходять для персонального застосування, інші — для використання в малих групах (дві-три особи) або у численніших (зазвичай від шести-семи осіб). За дотримання низки умов призначають індивідуальні вправи, коли присутність інструктора не обов’язково.

Показання до лікувальної фізкультури

Цей метод затребуваний при захворюваннях опорно-рухового апарату, включаючи сколіоз, плоскостопість, остеохондроз, порушення постави, коксартроз тощо. Інші покази до ЛФК:

 • порушення роботи серця, судин;
 • хвороби дихальної системи, спазми;
 • вагітність, відновлення після пологів;
 • розлади ШКТ, проблеми із травленням;
 • відновлення після травм та хірургічних операцій.

Іноді програму підбирають з урахуванням того, що пацієнт не має захворювань як таких, але є ризик їх появи в майбутньому, так що потрібна профілактика. У деяких випадках заняття допомагають не при реабілітації, а безпосередньо при загоєнні травм.

При професійному підході досягти позитивного ефекту вдається практично у будь-якому віці, у будь-якому стані — навіть у досить тяжкому. Але не слід сприймати лікувальну фізкультуру як панацею від усіх хвороб. Вона не має побічних дій, як медикаментозне та хірургічне лікування, проте іноді потребує поєднання з лікарськими курсами та іншими процедурами.

Авіценна. Мережа діагностичних кабінетів © 2024. Розробка сайту PBB design

Call Now Button