УЗД молочних залоз у чоловіків призначається при підозрі на розвиток гінекомастії. Це захворювання молочної залози у чоловіків, що прогресує на тлі гіпертрофії жирових та залозистих тканин. Патологічні зміни у залозі викликають характерні симптоми: ущільнення, набухання, відчуття тяжкості та дискомфорту у грудях.
Найчастіше гінекомастія регресує самостійно, без спеціального лікування. Рідко, але трапляється, що захворювання стає причиною формування злоякісної пухлини у грудній залозі. Тому за наявності підозрілих симптомів необхідно якнайшвидше записатися на консультацію до лікаря та пройти УЗД грудних залоз у чоловіків, протокол якого стане підставою для визначення фахівцем подальшого плану дій.
У мережі кабінетів “Авіценна” кожен чоловік може пройти ультразвукове обстеження у зручний час та отримати результати одразу після дослідження.
Чому виникає гінекомастія
Гінекомастія – захворювання грудних залоз у чоловіків, що супроводжується їх збільшенням у розмірах, вираженою хворобливістю та дискомфортом. Патологія розвивається на тлі гіпертрофії жирової та залізистої тканини. Розрізняють 2 види гінекомастії:
- хибна;
- справжня.
Основна причина хибної гінекомастії – ожиріння, при якому жирові відкладення активно накопичуються у тканинах грудей. Справжня гінекомастія розвивається в результаті гормонального збою, при якому в чоловічому організмі надміру виробляються жіночі гормони – естрогени.
Чинники, які провокують розвиток справжньої гінекомастії:
- хвороба Аддісона;
- розвиток гормонально-активної пухлини;
- аденома передміхурової залози;
- запальні процеси у яєчках;
- пухлини гіпофіза та гіпотеріоз, що сприяють активному виробленню гормону пролактину;
- дифузний токсичний зоб;
- цукровий діабет;
- ожиріння;
- туберкульоз легень.
Пусковим механізмом розвитку доброякісної гіперплазії грудної залози у чоловіків можуть стати захворювання не ендокринної природи:
- цироз печінки;
- ниркова, серцево-судинна недостатність;
- вірус імунодефіциту людини;
- герпетична інфекція.
Гінекомастія нерідко діагностується у чоловіків, які активно займаються спортом. Захворювання виникає внаслідок безконтрольного прийому стероїдних препаратів, які часто використовуються спортсменами для нарощування м’язової маси. Зловживання забороненими речовинами та алкоголем також може спровокувати гіпертрофію чоловічої грудної залози.